piątek, 25 listopada 2016

5 prostych (i szybkich) pomysłów na kalendarz adwentowy

Dzisiaj Black Friday, a to oznacza, że adwent już za pasem. Rozpoczyna się mój ulubiony czas w roku. Czas zapachu korzennych przypraw unoszącego się w całym domu (pierwsza partia pierniczków już czeka! :)), czas przygotowywania domu na przyjście świąt, czas spokoju, radości i miłości. Żeby jeszcze lepiej przygotować się do świąt i poczuć ich atmosferę, warto stworzyć swój kalendarz adwentowy. Dla mnie jest on "przewodnikiem", który prowadzi mnie za rękę i pozwala skupić sie na tym, co najważniejsze.
Mam dla Was pięć propozycji, które z powodzeniem możecie wykonać w domu ;)

1. Patyczkowy kalendarz adwentowy
Bardzo prosty do wykonania, zajmujący mało miejsca i taki całkiem na ostatnią chwilę. Co prawda nie każdy ma w domu patyczki po lodach, ale można też wykorzystać tekturki. Wystarczy pół godziny i voila.
Źródło

2. Kubeczkowy kalendarz adwentowy
Jeśli marzycie, by każdy dzień wiązała się z jakimś upominkiem, bez problemu możecie wykonać kalendarz z kubków. Jest łatwy do zrobienia, a i wygląda efektownie.
Kubeczkowy kalendarz
Reniferowy kalendarz
3. Broda Mikołaja
Komu grudzień nie kojarzy się z Mikołajem? Ten kalendarz można wykonać z dziećmi. Zachwyty podcas podcinania brody Mikołaja nie mają końca :). W wersji dla starszych na odwrocie można napisać zadanie do wykonania lub cytat. Koniecznie sprawdźcie!
Broda Mikołaja
4. Choinkowy kalendarz
To również propozycja dla dzieci. Dzieci już miesiąc wcześniej mogą cieszyć się swoją choinką, ubierając ją powoli każdego dnia :). Spójrzcie:
Choinka źródło
5. Na koniec proponuję Wam kalendarz, który sama będę mieć w tym roku w swoim domu. Czego potrzebujecie? Drukarki, nożyczek, wstążeczki lub grubszej nitki i chwili czasu.
Kalendarz możecie pobrać tutaj i od razu ruszać do działania ;).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 PoMajemu , Blogger